Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak jsem  se konečně dostala zase na stránky, zkusím je tolik nezanedbávat
8.12.2012
 
Nejdříve to bylo způsobeno nefunkčním internetem a poté trochu více starostí se zaměstnáním a upřímně ani chov nám od té povodně moc nešel, takže vlastně nebylo ani co psát.
Také jsem až teď v prosinci zjistila, že jsme asi zapomněli zaplatit příspěvky klubu chovatelů, takže to budu muset nějak vyřešit.
 
 
Chybička se vloudila - oprava v odchovech
27.8.2011
Tak Betty nemá ani jednu holčičku - všechno jsou kluci. V odchovech a v prodeji jsem už opravila. 
 
Tak jsem tu zas - máme další tři mimi
24.8.2011
Tak Megy je podruhé maminkou - má tři miminka - jedno hladké ATG ( asi kluk ) a dvě US Teddy - obě vypadají na holčičky.
Více v odchovech - zkusím dodat i fotky snad přes víkend.
 
 
Vím a stydím se, jsem ostuda,nestíhám ač jsem slibovala, že se polepším
21.8.2011
Buď přijdu z práce a pokud je alespoň trochu hezky dělám venku a když je ještě o trochu líp sekám trávu a suším seno, aby naši morčíci měli papání. Když je venku hnusně doháním domácí práce ( úklid, nádobí, prádlo :oO). Myslela jsem jak o dovolené, kterou jsme trávili doma s občasnými výlety, budu mít čas - omyl dávali jsme dohromady jednu místnost po loňských povodních. Konečně zdi trochu vyschly a tak se dělala voda, nová elektrika a nahazovalo se.
Ale proč jsem tady - protože už jsou morčíci O.K.  mohli jsme se postarat o mimi - již máme dva vrhy a jedna morčinka je v očekávání, další tři holky mají u sebe pánskou návštěvu. :o)))
Protože jsme měli vlastně jen jednoho dospělého kluka použitelného do chovu a to Himiho, je otcem již  narozených miminek od Olí a Betty i v brzké době očekávaných miminek od Megy.
Dále bychom měli mít  snad do dvou měsíců mimi od  Ivušky  s Tonym, kteří jsou zatím spolu, nějak se mi nedaří poznat jestli se spářili či ne. Některé holky jakmile jsou nakryté samce odhánějí, ale Ivuška je na Toníka zatím hodná. Až bude potvrzeno, že je Ivuška březí, půjde Toník na návštěvu k Hvězdičce, holky se spolu bohužel nesnesou a tak musíme počkat.
No a další očekávané děti jsou zase od Himiho a to s Unou a její dcerou Tammi.
 
Tak jsem se  sem přeci jen dostala a máme více novinek
5.6.2011
Hned druhý den po tom co jsem psala poslední příspěvek jsme jeli do České Lípy na výstavu, zkusit některé morčíky co přežili invazi zaregistrovat a také pro nové přírůstky od paní Zuzky Nováčkové z CHS Greys a to holčičku Tammi (krémová s bílou) a kluka Tonyho (buff s bílou) a také jejich maminku Unu z Galaxie morčat (čoko-krém-bílá). Takže  zase máme morčátek víc. Všichni jsou v pohodě a jsou v místnosti, kde se nedostane žádný ošklivý kocour.
No a zaregistrovali nám jen Megy od Zuzky (r.č. 0094/11)- holt na těch ostatních byl ještě vidět následek kocouřího přepadu. :o(
 A aby toho nebylo málo, 4.6.2011 z výstavy v Toulcově dvoře v Praze jsme si od slečny Gabriely Tomíškové z CHS z Hanspaulky přivezli dvě holčičky - Hvězdičku (černá s červenou) a Ivušku (červená - bílá ). Tak je zase u nás živo.
No a ještě se k nám v květnu vrátila jediná morčinka z vrhu G- Gábinka, která vlastně přežila útok kocoura, protože byla už v novém domově  malé slečny Katky. Jenže neměla pro ni samotné ubytování, ale měla bydlet se zakrslou králičí slečnou. Králičice ale dospěla a začala morčinku devastovat a tak se k nám Gábinka vrátila.
 
Také se pokusím co nejdříve  doplnit  vše do chovných kluků i holek.
 
No já vím, že jsem se dlouho nedostala, ale nebylo to radostné období  22.4.2011
V lednu jsme měli dost smutno, nešťastnou náhodou se k nám do domu dostal cizí kocour a protože  zatím nebyly dveře do místnosti  s morčátky,  a  bohužel to byl kocour lovec, je to holt šelma  a tak jsme přišli o téměř polovinu chovu.
Naše kočky si morčátek ani nevšimnou, ale tenhle byl asi zvyklý dost lovit. Vypisovat jednotlivá jména nebudu, ale  nemáme ani jedno mimi z vrhů G a H, a bohužel i některé chovné holky a kluky - upravila jsem sekce chovných morčíků. :o(
Snad nás už nic takového nepotká, protože některá morčátka  mám pocit nejsou dodnes úplně ve své kůži - ono stres je  poměrně špatně léčitelný. Morčíci jsou teď jinde - raději v patře. 
  
Tak se začínám trochu polepšovat  14.12.2010
Doplnila jsem něco do sekce odchovů - nějaké podrobnější info a také některé fotky ( ještě musím dodat foto k vrhu G a H). Nějak nejsou lidi, co by všechna ta morčátka vyfotili. :oD Také jsem dopsala alespoň něco do prodeje. U těch co ještě nejsou váhově k odběru nejsou zatím rozepsaná konkrétní jména - ještě jsem je ani nevymyslela - pokusím se doplnit co nejdříve.
 
Jo taky jsem zapomněla napsat, že Frigoušek odjel - zatím do přestupní stanice a odtamtud by se už měl dostat snad domů ke své chovatelce paní Zuzce Nováčkové z CHS Greys.

 

No jsem tedy pěkná ostuda   8.12.2010
Teď jsem jukla do sekce prodej a zhrozila jsem se. Oni tam pořád  byli na prodej morčíci, co jsou už dávno u nových páníků. No už jsem část napravila. Nová morčátka se pokusím dopsat co nejdříve. Zatím dopíšu zkráceně odchovy a do prodeje jen vypíšu kteří jsou volní. Tož jdu makat. :oO
 
Dodala jsem některé údaje do sekcí  holky a kluci  24.11.2010
 
Do sekce Holky jsem dodala naše nové holčičky včetně fotek ( teda některých ) a navíc jsem ke každé dopsala aktuální váhu. U kluků jsou to váhy a u Himíka už je fotka. :o)) Příště snad dopíšu i ty odchovy a sekci Prodej.  Jo a abyste věděli jak vlastně vypadá  naše dočasná návštěva Frigo - tak tady je jeho fotka. :o)))

frigous.jpg

Tak jsem konečně tu a něco Vám napíšu  16.11.2010 

Protože pořád nějak uklízíme po povodni - teď už i venku na zahradě - dělám průzkum, co bylo zničeno, co se dá ještě zachránit a co přežilo ve zdraví, tak nějak večer, po splnění svých povinností coby matky a hospodyně ( nakrmení dravé  dvounohé i čtyřnohé zvěře, poklizení domácnosti a jiných milých činností ),vždycky padnu na gauč v obýváku, zapnu noťas a asi tak do 10 minut spím. :o))) Tak prostě nestíháááám.

Tak za 1.  - jukla jsem na webovky po téměř dvou měsících a nějaký šotek mi přeházel příspěvky v novinkách. Už jsem to zasejc srovnala chronologicky od nejstarší zprávy k nejnovější směrem nahoru. :o) Koukala jsem na to jak jelito.

A teď 2. - proč tu vlastně jsem - máme zase víc morčátek. O prvním víkendu v říjnu k nám přicestovalo 7  respektive 13  morčátek. Od chovatelky Zuzky Tomáškové ( CHS Od Zuzky ), která z rodinných důvodů ruší ( hodně omezuje ) svůj chov, přicestovaly tři dospělé samičky a tři holčičky a s nimi na dočasný byt ještě jeden kluk všichni US Teddy. Tak a teď v tom máte guláš. Takže  dospělé dámy - Nicol od Zuzky ( aguti stříbrná - bílá ), Betty ( solid aguti stříbrná s bílou ) a  Josta Magnum ( solid aguti stříbrná s bílou ). Dále pak Jostiny tři dcerky z posledního vrhu ze září  Ája ( černá ), Amálka ( černá s červenou ) a Ary ( bílá tmavooká ) a na dočasný byt sameček chovatelky Zuzky Nováčkové  ( CHS Greys z Prahy) Frigo. A teď proč píšu respektive 13 - jednoduché vysvětlení, aniž bychom tušili ( všichni zůčastnění mimo dotyčných holek ) dvě z holek byly v době přesunu těhulky. Obě už porodily a každá má tři krásná miminka.

Nicol - vrh G - narozeni 28.10.2010, přestože je maminka US Teddy, miminka jsou všechna hladká ATG a snad všechno holky.

Betty - vrh H - ti se narodili v sobotu 13.11.2010 a jsou to všichni teddíci a to asi dva kluci a jedna holčička.

Tatínek je zatím  u obou vrhů nejistý, takže o něm nepíšu nic.

Fotečky obou vrhů  dodám do sekce odchovů, popis barev zatím bude  možná špatně - musím se poradit se zkušenějšími v tomto směru.

Tak Melindiny mimísci to neustály 20.9.2010

Bohužel smutná je tato zpráva - Melindiny dětičky byly slabé a maminka zřejmě neměla mlíčko. Dokrmovali jsme statečně se synkem pět dní a nocí, ale marně postupně miminka odcházela. Megy by se jich určitě ujala, ale sama má 5 mrňousů a víc by asi nezvládla.

 Narodili se další dva vrhy morčíků 4.9. a 7.9.2010

Tak se to u nás trochu uklidnilo a uklidilo a máme zase více hladových krků.  Setřičkám Megy a Melindě se narodili mimískové - vrhy E a F. Megy byla první a má 5 mimísků, Melinda rodila  o pár dní později - měla 6 miminek, ale jedno se  narodilo mrtvé, bohužel ani ostatní nejsou příliš velká, tak uvidíme jací jsou bojovníci.

Do dneška nás potkala ještě jedna smutná zpráva - v pondělí 23.8.2010 nám  umřela jediná registrovaná těhulka  Chrysta od Zuzky. Večer byla v pohodě, baštila, ráno byla smutná a v deset hodin  dopoledne usnula a už se nevzbudila. :o(

  Dne 7.8.2010 se naší obcí a také naším domem prohnala povodeň. Proto jsem se na nějakou dobu odmlčela. Mezitím se v morčecí rodince nenarodila žádná miminka. Většina morčíků z vrhů A až D je k mání, pokusím se do sekce odchovy dodat jejich fotky a váhy v současné době - někteří už budou k odběru. Do sekce prodej se pokusím dodat i prodejní cenu jednotlivých morčíků. Mějte se mnou trpělivost, morčíci hlady netrpěli, ale na ostatní, jako je vážení, vypisování webovek a také rodokmenů nějak nezbývá čas.

 Narodili se další morčíci 2.8.2010

Pořád jsme čekali a naše Gigi se kulatila a kulatila, až nemohla skoro chodit. V pondělí 2.8.2010 konečně porodila - 5 krásných a zdravých miminek - vrh D.  Jsou to mazlíci, jsou všichni hladcí - 4 holky a jeden kluk. Fotečky dodám, ale později.

Tak máme už celkem tři vrhy morčíků  23.7.2010

 Hned druhý den porodila přes den naše Olí  - vrh B - má tři krásná miminka - asi všechno kluci. A v noci stejný den porodila ještě naše Koko ( Chocolate od Medunky ) - vrh C - 4 krásná miminka - vypadá to na 3 holky a jednoho klučíka.

Tak alespoň společné foto všech mimi  seřazeny - C,B,A

Obrazek

 a letecký pohled

Obrazek

 Tak máme první mimi   21.7.2010

Včera večer jsem než jsem šla spát zkontrolovala co dělají naše těhulky, byl klid, holky pospávaly po vydatné večeři a tak jsem šla v klidu do pelechu.  Ráno jsem vstala, vyvenčila naše čtyřnohé hlídače, dala vařit vodu na kafe a vrhla se na raní kontrolu morčíků. Jsou-li v pohodě a jestli jin něco nechybí. Koukám - v kotečku u Giny je nějak rušno, narodila se jí 4 krásná miminka.  Náš první vrh - A. Všichni jsou tmaví po tatínkovi - Chloupkovi. Hned jsem je zvážila a pokusila se zjistit co jsou holky a co kluci - tak nevím, mě připadali všichni stejní. Odpoledne budu mít víc času, tak je prohlédnu znova a snad to určím správně, v nejhorším po týdnu provedu upřesnění, nemám v určování takhle malinkých morčíků zkušenosti.

Zase je nás víc   17.7.2010

V týdnu jsme si byli v Teplicích v CHS Od Nicolette pro nakryté slečny Megy a Melindu a přivezli jsme si jednoho klučíka - Himbello Od Nicolette v barvě šafránová - béžová s bílou. Nějak se nám ti morčíci množí a to ještě žádná z holek nerodila.

Určitě budou miminka    8.7.2010

Tak určitě budou nějaká miminka  a asi jich nebude málo - všechny holky co byly za klukama se hezky kulatí a není to od  přejídání    . Takže koncem července u nás vypukne babyboom.  A aby toho nebylo málo příští týden bych si měla dojet k slečně Nice do Teplic pro další dvě naše nakryté samičky.  Prý už si holky obě užily se svými ženichy, tak aby byly hezky doma a v klidu.  Melinda byla za Rustíkem (jako Olí ) a její sestřička Megy, přezdívaná Čokoláda podle své barvy, byla u šikovného mladého klučíka Bembříka ( Coudyho od Terinky v barvě čoko - buff - bílý ), kterého si slečna Nika pořídila teprve v květnu.  Jé a málem bych zapomněla na naší Chrystu - ta si teď užívá líbánky s Falkem.  Takže během dvou měsíců by se měly všechny naše holky stát maminkami.

Co se událo v květnu - je nás zase vic   2.6.2010

Tak jsem tady sice s větším odmlčením, ale přeci.

 Máme navíc ještě jednu samičku, je to hladká Gigi. Synek se jí ujal, protože  pro ní hledali nový domov a jedno morče navíc se u nás ztratí. :o)

Dalšími novinkami je to, že  po polovině července bychom měli mít mimísky. Naše čtyři slečny už dost vyrostli a aby nezestárly dřív, než budou maminkami, rozhodli jsme se pro připuštění. Barevně nevím jak mimískové  od tří holek vylezou, protože jsme nezkušení, tak je to trochu experiment. :o) Chloupek  měl dvě slečny na námluvách  a Dino měl u sebe  jen jednu. Děti po Chloupkovi  s Ginou a  Koko budou mít PP, protože  na výstavě v České Lípě byl zaregistrován. Děti Dina a Gigi budou mazlíci.

Chovatelkou  Nikou Betkovou (chs Od Nicolette)   doporučeným krytím je spojení  naší Olí ( Olala Černoočko ) černá s červenou s fešákem Rustíkem ( Lupínek Vega ) - černá s červenou a bílou. Mimískové by měli být v těchto barvách. Olí za svým ženichem  do chs    Od Nicolette cestovala spolu s naším Jackiem na začátku  května.  Jackieho si slečna Nika vyhlédla jako ženicha pro svoji Zairu. Oba jsou  v barvách zlaté, bílé a lila. Oboje miminka budou mít PP, protože morčátka slečny Niky jsou oba registrovaní.

   Už jsme se rozrostli  - je nás deset    26.04.2010

V současné době je u nás už dokonce 10 morčíků - šest holek a čtyři kluci,  US Teddy a hladké ATG. Z CHS od Zuzky přicestovalo najednou hned 6 morčíků. A to tři klučíci - jeden US Teddy a dva hladcí ATG a tři slečny v úplně stejném poměru. Nejdříve jsme chtěli jen US Teddy, ale hladké ATG nám dodají barvy. Dokonce dva z nových obyvatel  už mají registrační číslo z 17.4.2010 z výstavy v České Lípě. Odtud jsme si také přivezli ještě navíc jednu holku - US Teddy - je čoko-oranž-bílá. Víc o morčících bude brzy, jen kdyby bylo víc času to sem na web napsat. :o)

 Budou další morčátka    18.03.2010

V současné době jsou u nás jen tři morčíci - dvě holky a jeden kluk, všichni US Teddy. Brzy to bude jinak - přibude nám dalších 6 chlupatých kamarádů z CHS od Zuzky. A to tři klučíci a tři slečny. Čekáme jen až poporostou, aby mohli cestovat. Jsou to US Teddy  a Hladké ATG převážně tmavé barvy.